SEPTYNI ASMENINIO LYDERIAVIMO patarimai, kuriuos pateikia Robin Sharma

2021-01-04 2 min read

SEPTYNI ASMENINIO LYDERIAVIMO patarimai, kuriuos pateikia Robin Sharma

Nepamiršk, kaip svarbu gyventi netramdant džiaugsmo. Įžvelk nepaprastą visos gyvybės grožį. Ši diena, ši akimirka, kai mes abudu šnekamės, yra dovana. Būk narsus, linksmas ir smalsus. Dorai dirbk savo darbą ir nesavanaudiškai tarnauk žmonėms. (Robin Sharma)

Robin Sharma - 1965 metais gimęs kanadiečių rašytojas, bestselerių autorius, lyderiavimo bei saviugdos treneris bei specialistas, teisininkas, turintis du mokslo laipsnius, keliaujantis po pasaulį ir mokantis kitus saviugdos meno. Žymiausios jo knygos „Vienuolis, kuris pardavė „Ferrarį", „Vienuolio, kuris pardavė „Ferrarį", lyderiavimo išmintis", „Šventasis, banglentininkas ir vadovas" „Kas verks, kai tu mirsi" ir kt.

Robin Sharma teigia, kad lyderiai esame ne dėl titulų, o dėl tam tikrų asmeninių savybių. Robino Šarmos devizas yra toks: būkime lyderiai be titulų.

Septyni asmeninio lyderiavimo patarimai:

Mokymasis

Skaityk knygas, kurios tave įkvepia, stiprina tavo asmenybę ir primena, kaip mąstė ir veikė iškilūs mūsų planetos lyderiai. Taip pat klausykis įrašų apie meistriškumą versle, darbo komandų kūrimą, santykių puoselėjimą, sveikatingumo naujoves ir asmeninį iniciatyvumą.

Pozityvūs teiginiai

Vienas iš veiksmingiausių būdų atsikratyti neigiamų nuostatų ir vidinių nesėkmės „programų" - nuolat kartoti pozityvius teiginius apie tai, kokiu lyderiu tu nori tapti ir kokius laimėjimus įsipareigoji pasiekti. Pavyzdžiui, ryte daug sykių pakartotas teiginys „Šiandien aš viską darau susikaupęs, meistriškai ir aistringai" tave paskatins mąstyti kaip nugalėtoją. Taip, šis dalykas skamba paprastai, tačiau yra labai veiksmingas.

Vizualizacija

Proto veikla pagrįsta vaizdiniais. Kiekvienas didis laimėjimas - nuo aukščiausio Niujorko dangoraižio iki pačių nuostabiausių Amerikos genijų Edisono ir Beno Franklino išradimų - prasidėjo vaizdiniais jų kūrėjų vaizduotėje. Visi išoriniai pasiekimai prasideda prote. Visa tai yra ne kas kita, kaip nematomas kūrybiškumas, paverstas matomu. Todėl skirk laiko tokiam pratimui: užsimerk - kaip tai daro visi aukštos klasės sportininkai - ir įsivaizduok save įgyvendinantį savo tikslus, meistriškai dirbantį ir visiškai pažadinusį vidinį lyderį.

Dienoraščio rašymas

Dienoraščio rašymas yra itin veiksmingas būdas išgryninti mąstymą, vystyti savimonę ir registruoti numatomas pasekmes. Užsirašinėk savo įžvalgas, jausmus, viltis ir svajones. Dienoraštyje taip pat aprašyk savo nusivylimus, jei juos išgyveni, ir gilinkis į savo baimes. Įvardytos baimės yra baimės, kurių atsikratysi. Kuo uoliau stenkis pažinti save ir savo talentus, kurie tik ir laukia, kada bus išreikšti. Tavo dienoraštis taip pat yra vieta išsakyti dėkingumą už viską, ką turi, ir įamžinti savo kelionę per gyvenimą. Tavo gyvenimas - tai dovana. Ir ją verta aprašyti.

Tikslų užsibrėžimas

Užsibrėžti tikslus ir paskui nuolat turėti juos galvoje - tai itin veiksmingas sėkmės siekimo metodas. Tavo tikslai tau taps ypatingais dėmesio centrais karjeroje ir asmeniniame gyvenime. Tikslai spinduliuoja viltį ir teigiamą energiją. O kai ištinka nesėkmė - o ji retsykiais ištinka mus visus - aiškiai apibrėžti tikslai tau taps kelrode žvaigžde, iš audringų jūrų vedančia į ramesnius vandenis. Tikslai taip pat garantuoja, kad tu gyvensi gyvenimą sąmoningai ir vaisingai, one karštligiškai ir priešokiais.

Mankšta

Svarbu kasdien mankštinti savo kūną, kad galėtum itin efektyviai dirbti, o kol kas tiesiog įsidėmėk, jog bet koks kasdienis fizinis aktyvumas skatina smegenų veiklą, įkvepia energijos, padeda sėkmingiau pakelti stresą ir leidžia ilgiau išlikti žaidime.

Mityba

Ką valgai, lemia, kaip tu jautiesi. Jei valgysi kaip čempionas, tavo energija išliks aukščiausio lygio, o nuotaikos - teigiamos. Taip pat nepamiršk, kad valgydamas mažiau dirbsi geriau.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite aktualiausias naujienas bei geriausius straipsnius tiesiai į el. paštą.

Sekite „Tobulėk online“ naujienas bei įrašus Facebook

Seminarai, mokymai, kursai, knygos internetu                               

@ 2021 Tobulėk online | Visos teisės saugomos