Kaip gydo medžiai?

Medžiai valo orą ir prisotina jį deguonies, mažina širdies ir plaučių ligų riziką, o kvėpavimas grynu oru ilgina gyvenimą. Tačiau jų nauda tuo nesibaigia. Pasirodo, medžiai gali gydyti pyktį, liūdesį ir pagerinti psichologinę būklę.

Prancūzų psichologė Patrice  Bouchardon , užsiimanti neįprasta miško terapija, siūlo pratimus, padedančius atsikratyti įtampos ir susigrąžinti proto bei kūno pusiausvyrą.

Praplėskite horizontą. Mūsų regėjimas toks įtemptas, kad dažnai žiūrime ir nieko nematome. Panardinkime žvilgsnį į medžių lapiją, keletą minučių pažvelkite į ją ir atskirkite šakas nuo kamieno, lapus – nuo šakelių. Šis pratimas padeda išmokti įžvelgti kliūtis, perspektyvą.

Leiskite. Uždėkite ant medžio kamieno delnus, slyskite juo ir pajuskite šilumą. Jūs aptikote energinę medžio zoną. Mūsų oda turi du milijonus receptorių, tačiau retai „įjungiame“ lytėjimo pojūčių suvokimą, mat mintys, vaizdiniai, vizualinis kontaktas ima viršų. Kad lytėjimas užimtų deramą vietą tarp kitų pojūčių , pabandykite pritemdyti žvilgsnį. Užsimerkite, paglostykite kamieną...tikriausiai prisiminsite ką nors gero, gražaus iš savo vaikystės. P.Bouchardon rekomenduoja šį pratimą kaip priemonę susigrąžinti vaikišką natūralumo pojūtį ir pasitikėjimą savo galimybėmis.

Įkvėpkite. Pauostykite medį tarsi gėlę: kamieną, pumpurus, lapus... Kaskart įkvėpdami stenkitės atpažinti , koks tai kvapas (saldus , kartus, rūgštus) , ir tiksliai nustatykite , ką įkvepiate. Kiekvienam kvapui būdingi vis kitokie vaizdiniai, emocijos. Jausti, o ne mąstyti – toks yra šio pratimo tikslas.

Klausykitės vidumi. Pasirinkite sau mielą medį. Apkabinkite jį, užsimerkite ir įsiklausykite į savyje atbundančius jausmus. Jūs suprasite, kad galima girdėti ne tik ausimis. Perkrautas protas galės atsikvėpti, užleidęs vietą pojūčiams. Jeigu šį pratimą atliksite reguliariai , pastebėsite , kad išmokote geriau suprasti save ir kitus.

Pašalinkite emocinį bloką. Prisiglauskite prie medžio ir susikoncentruokite į tai, kas į jus plūsta: mintys , vaizdiniai, jausmai, prisiminimai. Pakartokite tą patį pratimą prie kito medžio. „Kiekvienas medis turi savo ypatumų, jo misija – pažadinti šią ypatingą misiją mumyse“, - sako P.Bouchardon. Pavyzdžiui beržas skatina žmogų liautis kariavus su kitais, padeda tapti švelnesniam. Lazdynas pažadina savarankiškumo poreikį, atsakomybės jausmą, padeda ištverti didelį sielvartą.

Psichologai Rachel ir Stephen‘as Kaplan‘ai išanalizavę daugybę mokslinių duomenų , iškėlė hipotezę , kad medžiai gali labai greitai ir lengvai nuraminti žmogų sukeldami būseną, panašią į hipnotinį miegą, kai negatyvios mintys ir jausmai tarsi nuplaunami ramybės, harmonijos , laimės pojūčių srauto.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite aktualiausias naujienas bei geriausius straipsnius tiesiai į el. paštą.

Sekite „Tobulėk online“ naujienas bei įrašus Facebook

Seminarai, mokymai, kursai, knygos internetu                               

@ 2021 Tobulėk online | Visos teisės saugomos